Kategorie
psychologia, nauka

Kryzys nauki, czy odkrycia nadal są tak ważne?

Zapraszam do przeczytania artykułu omawiającego problemy współczesnej nauki, czy tak mocno zmienił się świat przez 50 ostatnich lat? Bez spojlerowania, zabierajcie się do czytania, myślę, że ciekawe argumenty i spojrzenie na obecne problemy związane z rozwojem nauki i jej stosowaniem w praktyce.
https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/CBMiamh0dHBzOi8vd3lib3JjemEucGwvSnV0cm9uYXVjaS83LDE2NTA1NywyNjMzODQ5MyxsYXNlci1pLXJlem9uYW5zLW1hZ25ldHljem55LWJ5bHktYnljLW1vemUtb3N0YXRuaW1pLmh0bWzSAQA?oc=5

2 odpowiedzi na “Kryzys nauki, czy odkrycia nadal są tak ważne?”

Chyba jeszcze żaden artykuł tak dobrze nie wyraził tego, co myśle i o czym mówię od kilku lat. Niestety to prawda, może nie ze wszystkim się zgodzę, ale ze zdecydowaną większością.
Dodałbym jeszcze do tego, że nowe pomysły/technologie są odrzucane przez rynek, co marginalizuje naukę.
Przykład? Możemy pewnie zacząć już teraz masową produkcję samochodów na wodór, ale nikt się na to nie decyduje, bo upadłyby koncerny paliwowe. Więc dochodzi do cichych umów między producentami samochodów, koncernami naftowymi, fabrykami, masą innych instytucji… I wszystko stoi.
Podobnie z resztą w informatyce odnośnie nowych pomysłów na dyski SSD itd.

Myślę, że jeszcze będzie narastać problem z nauką miedzianą i złotą, że tak skrócę myśl.
Ciekawe ile ludzi mających realny wpływ na kształtowanie rozwoju nauki w ogóle zdaje sobie sprawę z jej niedużej efektywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink