Kategorie
showdown

złote mistrzostwa Polski 2022

Kolejne Mistrzostwa Polski dobiegły końca, Wrocław znowu zagrał bardzo ładnie, to co cieszy, to to, że mamy kilku nowych perspektywicznych zawodników.
Debiutanci z Wrocławia, czyli Eryk Wachowiak i Filip Liszewski zajęli odpowiednio szesnaste i trzynaste miejsce. Filipowi mało zbrakło, a dostały by się do najlepszej ósemki.
Na 9 miejscu zakończyła zmagania Monika Szwałek, która uczyła się grać lewą ręką. Szóste miejsce zajęła Klaudia Frankowska, mieliśmy apetyt na więcej, zwłaszcza, że w ćwierć finale prowadziła już z Agnieszką Bardzik 2 do zera w setach.
Na czwartym miejscu znalazł się Łukasz Byczkowski, który po zaciętym meczu przegrał brązowy medal z Krzysztofem Sobiło.
U kobiet był rozegrany finał wrocławski, w którym Ela Mielczarek pokonała bardzo dobrą młodą zawodniczkę Weronikę Szynal 3 do 1 w setach.
Drugi finał to też finał Wrocławski, wygrałem z Adrianem Słoninką też 3 do 1, na prawdę mecz był bardzo zacięty. W całym turnieju zostało zepsutych 50 piłek, z tego ja z Adrianem na tym meczu zniszczyliśmy 7. W końcu po 3 latach przerwy wywalczyłem złoto.
Cały turniej bardzo dobrze się ułożył dla Wrocławia, chociaż lekkie niedosyty pozostają, ale to tylko większa motywacja dla nas do trenowania na przyszły rok.