showdown

Mistrzostwa Polski showdown, są wyniki, są i wnioski.

Witajcie, odbyły się w ten weekend Mistrzostwa Polski w Świdniku w showdownie.
Moim zdaniem u mężczyzn mamy teraz mocnych kilka nazwisk, potem średni poziom, a dół jak mocny był 5 lat temu, jest tak samo i teraz.
W męskiej kategorii w tym roku było nieco łatwiej można zdobyć medal, ponieważ pół roku temu zmarł nasz wielokrotny medalista Łukasz Byczkowski, w tym roku zapewne był by w top 4, maksymalnie top 5.
Dodatkowo z przyczyn zdrowotnych nie pojawił się Adrian Słoninka, który pewnie też by był w top 4.
Młodzi zawodnicy z Wrocławia się zaprezentowali bardzo fajnie, Filip Liszewski zajął dziesiąte miejsce, ale mógł być w top8, natomiast Kacper Mazur zajął ósme miejsce. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Budzyńskiemu, który przegrywał 0/2 w setach z Przemysławem Knaziem, ale zdołał odwrócić losy spotkania.
W finale zagrałem z Krzysztofem Sobiło, pierwszy set trwał 20 minut, drugi mimo, że wygrałem 12/0, trwał 8 minut, co oznacza, że jedna akcja trwała z 2 minuty pewnie. Cały mecz wygrałem 3/0.
Jeśli chodzi o kobiety, tu też bardzo ciekawa sytuacja, zwłaszcza na szczycie. O miejsca 9-12 walczyły 4 dziewczyny z Bydgoszczy, także zrobili sobie własny turniej 🙂
Ósme miejsce zajęła Monika Szwałek uks Srpint Wrocław, miała różne problemy zdrowotne i nie dograła turnieju.
Siódme miejsce zajęła Klaudia Frankowska z Uks Sprint Wrocław.
Czwarte miejsce przypadło Agnieszce Bardzik z Bydgoszczy, tu zaskoczenie, walczyła z Elżbietą Mielczarek, która zdobyła brąz.
W finale walczyła Dominika Czuj z Lublina i Weronika Szynal z Wrocławia, która w półfinale pokonała wielokrotną złotą medalistkę z mistrzostw Polski oraz świata.
Mecz wygrała Weronika 3/1, mało kto by obstawiał, że pokona Elę w półfinale, u dziewczyn rywalizacja zapowiada się ciekawie.